Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - امروز در ایران چه گذشت؟ (اخبار داخلی)
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » اخبار » اخبار ایران

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
امروز در ایران چه گذشت؟ (اخبار داخلی)
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
david_1169
مدير انجمن "اخبار"
مدير انجمن


عضو شده در: 4 شهریور 1385
پست: 898
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 960
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 3 اسفند 1386 - 16:31    عنوان: icon_note امروز در ایران چه گذشت؟ (اخبار داخلی) پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام دوستاناز امروز میخوام اخبار رو به شکل دیگه ای توی سایت قرار بدم,

اخبار داخلی ایران رو سعی میکنم هر روز توی این تاپیک قرار بدم, امیدوارم دوستان هم همکاری لازم رو انجام بدن

متشکرم

_________________
فقط تو فرشته ی منی!

http://ahvazmount.blogfa.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکرها از این تاپیک
Sajjad(شنبه 18 اسفند 1386 - 05:00), david_1169 از این تاپیک تشکر میکنم 
david_1169
مدير انجمن "اخبار"
مدير انجمن


عضو شده در: 4 شهریور 1385
پست: 898
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 960
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: جمعه 3 اسفند 1386 - 16:51    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

بچه ها امروز جمعه بود زیاد خبری نبود!
××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

دومين اجلاس مشورتي روساي كميسيون‌هاي فرهنگي، اجتماعي كلان شهرها و مراكز استانها، امروز جمعه در اهواز به كار خود پايان داد.


اين اجلاس دو روزه با هدف انتقال ديدگاهها، طرح و برنامه ها، انتقال تجارب در زمينه سياستگذاري، برنامه ريزي و فعاليت ها، تهيه و تدوين طرح‌ها و برنامه‌هاي مشترك براي مسايل و موضوعات فرهنگي، اجتماعي و زيست شهري، ارتباط هدفمند و مستمر با شوراهاي استاني و شوراي عالي استان ها برگزار شده است.

تعيين كميته‌ها و انتخاب مسوولان كميته‌ها، بررسي پيشنويس رويكردها و جهت گيري‌هاي حوزه فرهنگي و اجتماعي، تعيين موضوعات قابل طرح و تعيين اولويت ها حوزه از جمله موضوعاتي است كه در اين اجلاس بيان مي‌شود.***********************************************

دادستان كل كشور: دستگاه قضايي با هر نوع تخلف انتخاباتي برخورد مي‌كند

حجت‌الاسلام و المسلمين "قربانعلي دري نجف‌آبادي" تاكيد كرد: دستگاه قضايي با هر نوع تخلف انتخاباتي و تبليغاتي برخورد و به شكاياتي كه در اين زمينه به دادسراها ارجاع شود، رسيدگي مي‌كند.

وي با اشاره به اين كه ارايه شكايت لازمه رسيدگي قضايي است، گفت: اگر جايي تخلفي صورت بگيرد، افراد مي‌توانند شكايت كنند و دادسراها موظف به رسيدگي هستند.

دري نجف آبادي در عين حال گفت: بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه تخلف‌هاي ويژه‌اي در عرصه انتخابات رخ نداده است.

دادستان كل كشور درباره تبليغات زودهنگام برخي نامزدها اظهار داشت: گاهي تبليغات شخصي و نسبت به اشخاص است، اما اگر موردي از تخلف نظير استفاده از اموال و امكانات دولتي روي دهد، دستگاه قضايي رسيدگي مي‌كند.

وي افزود: دستگاه قضايي در چهار مرحله استعلام‌ها، امنيت، تخلف‌هاي انتخاباتي و تخلفات تبليغاتي به وظيفه خود عمل كرده و مي‌كند.

دري نجف‌آبادي در بخش ديگري از اين گفت و گو با بيان اين كه ايران اسلامي با آرمان‌ها، اهداف و ايده‌هايش عضوي از خانواده بزرگ جهان است، تاكيد كرد: همه بايد به عنوان عناصري فعال، پويا و متحول در نقش‌آفريني هدايت، سياست‌گذاري ، برنامه‌ريزي و پي‌گيري تلاش كنيم.

وي گفت: انتخابات يكي از اين عرصه‌هاي مهم است و حضور مردم در اين رويداد بزرگ يك وظيفه ملي و اسلامي و ميهني است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاكيد بر اين كه حضور در انتخابات نشانه زنده بودن افراد و جامعه است، اظهار داشت: انتخابات، آگاهي، بينش، نگرش و عمق سياسي جامعه و علاقه به سرنوشت كشور را نشان مي‌دهد.

دري نجف آبادي گفت: براي چهار سال مجلس بايد رقم بخورد و راي مردم است كه يك مجلس كارآمد را شكل مي‌دهد.

وي مهم تر از اين، انتخابات را عرصه نمايش قدرت سياسي، اجتماعي، ملي و وابستگي ملت به امام، رهبري، شهدا و قانون اساسي توصيف كرد.

دادستان كل كشور از قانون اساسي به عنوان سند افتخار و ميثاق ملي نام برد و گفت: حضور گسترده در انتخابات نشانه پايبندي به اين سند و ميثاق است.

وي با ابراز اميدواري به اين كه مردم در انتخابات آتي حضوري، كارآمد كارساز، موثر، مفيد و منشاي بركت داشته باشند تصريح كرد: در اين صورت هم دوستان جمهوري اسلامي از اين حضور خوشحال مي‌شوند و درود مي‌فرستند به اين زنده‌دلي، بيداري، تحرك و پويايي و هم دشمنان بار ديگر مايوس مي‌شوند.

دري نجف‌آبادي گفت: دشمنان نظام جمهوري اسلامي با توطئه، تبليغ مي‌كنند كه مردم پاي صندوق‌هاي راي نخواهند آمد.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به تبليغات مسموم آمريكا، صهيونيسم و ديگران عليه نظام جمهوري اسلامي ايران، حضور سازنده در انتخابات يك معناي آزادي و آرامش بخش براي مردم و علاقه‌مندان و يك معناي سلبي و نفي‌كننده براي تبليغات بيگانگان دارد.

دادستان كل كشور تصريح كرد: تصور آنها اين است كه مردم خسته و دلسرد شده‌اند يا نظام كارايي لازم را ندارد يا درصدد هستند انقلاب مخملي راه بيندازند.

وي گفت: آنان بار ديگر خواهند ديد كه مردم ما چگونه براي بهترين نامزدها و بهترين انتخابات با احساس مسئوليت شرعي، قانوني و اخلاقي و در كمال نظم، انضباط، دقت، سلامت، شكوه و تاثيرگذاري به پاي صندوق‌هاي راي خواهند رفت و در عين حال به آمريكا اسراييل و غربي‌ها جواب نه خواهند گفت.

دري نجف‌آبادي در خصوص ويژگي‌هاي نماينده مجلس در كشورمان با بيان اين كه مدرس ضداستبداد، استكبار و استعمار بود، از ساده‌زيستي، قناعت، شجاعت، قاطعيت و صراحت وي به عنوان الگوهاي رفتاري و عملي براي نمايندگان مجلس نام برد.

وي با تاكيد بر اين كه نماينده مجلس بايد به معيارهاي اسلامي، ارزشي و اخلاقي صد در صد پايبند باشد گفت: نماينده مردم در نظام جمهوري اسلامي بايد از آرمانهاي امام، رهبري و شهدا با قاطعيت دفاع كند.

دادستان كل كشور تصريح كرد: نماينده شايسته كسي است كه جيب و كيسه‌اي براي نمايندگي ندوخته و انگيزه‌اش خدمت به مردم باشد.

وي همچنين نقش انديشمندان را در عرصه انتخابات موثر خواند و گفت:
علاوه بر اين كه خودشان در انتخابات حضور دارند، مي‌توانند نامزد معرفي كنند.

دري نجف‌آبادي افزود: اين افراد به عنوان نخبگان و فرهيختگان جامعه شناخته شده‌اند، لذا براي ديگران الگو هستند و سايرين تحت تاثير افكار و انديشه‌هاي آنان، از ارزيابي و شناخت شان بهره مي‌گيرند.

_________________
فقط تو فرشته ی منی!

http://ahvazmount.blogfa.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
david_1169
مدير انجمن "اخبار"
مدير انجمن


عضو شده در: 4 شهریور 1385
پست: 898
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 960
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 5 اسفند 1386 - 19:08    عنوان: icon_note  پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام بچه ها

اینم از اخبار امروز:


×××××××××××××××××××××××××××××××××


هاشمي ثمره : گزارش البرادعي نشان ‌داد قطعنامه‌هاي شوراي امنيت اشتباه است


سيد" مجتبي هاشمي ثمره "مشاور ارشد رييس جمهوري ايران گفت : گزارش " محمد البرادعي" مدير آژانس بين‌المللي انرژي اتمي نشان داد كه قطعنامه‌هاي شوراي امنيت سازمان ملل عليه ايران كاملا اشتباه بوده است.


به گزارش روزيكشنبه خبرگزاري كيودو، "مجتبي هاشمي ثمره" در آستانه سفرش به ژاپن در گفت و گوي اختصاصي با اين خبرگزاري افزود : با توجه به اين كه شوراي امنيت سازمان ملل متحد براساس اطلاعات نادرست دو قطعنامه عليه ايران صادر كرد، به طور طبيعي گزارش جديد نيز نشان مي‌دهد آن قطعنامه‌ها كاملا اشتباه بوده است.

گزارش "محمد البرادعي" مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي درباره برنامه هسته‌اي ايران كه در اختيار ‪ ۳۵‬عضو شوراي حكام آژانس قرار گرفت ، از اين كشور به دليل نشان دادن شفافيت در برنامه هسته‌ايش در طي ماه‌هاي اخير قدرداني كرده است.

گزارش البرادعي نشان مي‌دهد، بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي موفق شده‌اند كه برخي موضوعات كليدي در پرونده هسته‌اي ايران از جمله‌بحث تجهيزات و روند برنامه غني‌سازي اورانيوم از سوي اين كشور را حل و فصل كنند.

اين گزارش همچنين پيشرفت‌هايي را در آشكاركردن موضوعات مربوط به برنامه هسته‌اي ايران در گذشته داشته است.

به گزارش كيودو، مشاور ارشد رييس جمهوري ايران گفت: از نظر اين كشور هم اينك هيچ سووال بي‌جوابي در زمينه برنامه هسته‌اي ايران باقي نمانده است.

اين خبرگزاري مي‌افزايد: هاشمي ثمره كه از نزديكان رييس جمهوري ايران است ادامه داد كه يافته‌هاي موجود در گزارش البرادعي ثابت مي‌كند كه همه اظهارات مقامات ايران برپايه حقيقت بوده است.

هاشمي ثمره افزود: اطلاعاتي را كه جمهوري اسلامي ايران به آژانس‌بين‌المللي انرژي اتمي ارايه كرده، هم‌راستا با اطلاعات آژانس است.

وي با اشاره به فشارهايي كه بر روي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي است ، افزود: ايران به تمامي سووالات آژانس در مورد برنامه‌هاي هسته‌اي خود پاسخ داده است.

مشاور ارشد رييس جمهوري ايران اظهار داشت: كشورهاي غربي در طي بيش از دو هفته گذشته با هدف تصويب قطعنامه جديد عليه ايران، ضمن ارايه اسناد جديدي به آژانس، ادعاها و اتهامات جديدي عليه برنامه هسته‌اي ايران مطرح كرده‌اند.

هاشمي‌ثمره خاطرنشان كرد: كشورهاي غربي به جاي اين‌اقدام بايستي اشتباهات گذشته‌شان را در قبال ايران اصلاح كرده و از مردم اين كشور عذرخواهي كنند.

وي با بيان اين كه اسنادي كه غربي‌ها عليه برنامه هسته‌اي ايران به آژانس ارايه كرده‌اند فاقد اعتبار است، گفت: هركسي كه ادعايي را مطرح مي‌كند بايد دلايل منطقي و قابل قبولي را ارايه كند.

وي درارتباط با دانشجوي ژاپني ربوده شده در جنوب شرقي ايران توسط اشرار قاچاقچي نيز گفت: مسوولان ايراني تمامي تلاش خود را براي آزادي وي بكار گرفته و مي‌گيرند.

"ساتوشي ناكامورا" دانشجوي ژاپني در اكتبر سال ‪ ۲۰۰۷‬ميلادي در جنوب شرقي ايران توسط اشرار به گروگان گرفته شد.

هاشمي ثمره گفت: تروريست‌ها اين دانشجوي ژاپني را از ايران خارج كرده و متاسفانه به كشور همسايه منتقل كرده‌اند.

وي اضافه كرد: ديپلمات‌هاي ايراني براي همكاري با كشور همسايه در اين زمينه اقدام كرده‌اند.


****************************************************************

رييس سازمان ثبت احوال : پوشش كارت ملي در سال‌جاري كامل مي‌شود


معاون وزير كشور و رييس سازمان ثبت احوال گفت: پوشش " كارت ملي " در سراسر كشور در سال‌ جاري كامل مي‌شود.


به گزارش خبرنگار ايرنا ، " محمد رضا آيت اللهي " روز يكشنبه در همايش " تبيين ويژگي‌هاي كارت ملي در دولت الكترونيك " در يزد ، افزود: اكنون ‪۸۷‬ درصد از واجدين شرايط، كارت خود را دريافت كرده‌اند.

وي ، با اشاره به آغاز اين طرح ملي از سال ‪ ۱۳۸۰‬اظهار داشت: پيشرفت كار باتوجه به موانع و مشكلات فراروي ، نسبت به بسياري از كشورهاي جهان كه به اين امر پرداخته‌اند، خيره‌كننده است.

آيت‌اللهي همچنين گفت: در دنياي ارتباطات و عرصه الكترونيكي،ايجاب مي‌كند شناسايي افراد را با يك شماره مشخص كنيم كه اين اقدام در ايران با شماره ملي تعيين شده است.

رييس ثبت احوال كشور به مزاياي اين شماره شناسايي شهروندان اشاره كرد و افزود: نخستين تجربه استفاده از كارت ملي در انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي خواهد بود.

آيت‌اللهي در ادامه با اشاره به دشواريهاي توليد كارت از ابتدا ، اظهار داشت: ظرفيت پايين توليد ، تنگناي وسايل سخت افزاري و درخواستهاي مردم حركت طرح را كند كرده بود.

وي گفت: ‪۳۵‬عمليات براي‌توليد يك كارت‌ملي انجام‌مي‌شود كه باتوسعه دستگاهها و روان شدن امور اجرايي، به همت سازمان و همكاري شركت پست جمهوري اسلامي به بالاترين ميزان پاسخگويي رسيده‌ايم.

استاندار يزد نيز در اين‌همايش گفت: اگر ثبت احوال دقيق عمل كند، مديران و دستگاهها براي آينده كشور برنامه‌ريزي مناسبتري خواهند داشت.

" محمد رضا فلاح زاده " افزود: عملكرد مطلوب اين سازمان نيازسنجي‌ها را براي دولتمردان آسان نموده و در بسياري از موارد زيربنايي مانند اشتغال ، مسكن و حمل ونقل تصميمات صحيح اتخاذ مي‌شود.

وي اظهار داشت: در عصر فن‌آوري بايد به سمت سرويس گرفتن و ارائه سرويس از دستگاههاي تمام الكترونيك برويم تا وقت مردم در بروكراسي اداري تلف نشود.

استاندار يزد اظهار اميدواري كرد: در دولت الكترونيك، استفاده از كارت ملي در انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي گامي براي رسيدن به اهداف عالي اين طرح باشد.

مدير كل ثبت احوال استان يزد نيز گفت: اين سازمان پاسدار هويت افراد جامعه است كه با مكانيزه شدن سيستم سرويس دهي از سوء‌استفاده‌هاي احتمالي جلوگيري خواهد نمود.

" سيد محمد طباطبايي " افزود: يزد در صدور كارت ملي جزو استانهاي برتر كشور است و ‪ ۹۵‬درصد از واجدين شرايط اين استان ، كارت ملي خود را دريافت نموده‌اند و براي درصد باقيمانده نيز اقدامات اجرايي صورت گرفته است.

همايش تبيين ويژگي‌هاي كارت ملي در دولت الكترونيك، به همت سازمان ثبت احوال و اسناد و بمنظور آشنايي مديران كل استان يزد يا استفاده از اين شناسه ملي شهروندان و نحوه كاربرد و نحوه برخورد با آن برگزار شد.****************************************************************

شهرستان آستارا آماده پذيرايي از ميهمانان نوروزي است

شهرستان مرزي آستارا در شمال استان گيلان با جاذبه‌هاي كم نظير گردشگري تجارتي و طبيعي، امسال نيز مانند سال‌هاي پيش خود را براي استقبال از صدها هزار نفر مهمان نوروزي آماده مي‌كند.

آستارا به دليل شرايط مرزي و تجارتي داراي بازارچه‌هاي متعدد فروش كالاهاي خارجي است و جاذبه‌هاي ساحلي و كوهستاني آن نيز پاسخگوي سليقه‌هاي طبيعت‌دوستان مي‌باشد.

گردنه حيران، سواحل زيباي پناهگاه حيات وحش لوندويل، كوهستان تالش و آبشارهاي متعدد لوندويل همگي زيبايي‌هاي ويژه آستارا هستند كه در نوع خود در كشور نظير ندارند.

مسوولان ستاد استقبال از مهمانان‌نوروزي آستارا، روز يكشنبه طي نشستي آخرين هماهنگي‌ها را براي استقبال از خيل عظيم مهمانان نوروز انجام دادند.

در اين نشست مسولان شهرداري شهر آستارا اعلام كردند كه تلاش ويژه‌اي براي بهبود روشنايي معابر و حمل و نقل عمومي، تهيه بروشور و نقشه راهنما براي گردشگران انجام خواهند داد.

"محمدجعفر هاشمي" رييس اداره آموزش و پرورش نيز گفت: ‪ ۱۸‬مدرسه با ‪۱۶۰‬ كلاس درس براي پذيرايي از مسافران نوروزي تدارك ديده شده است كه ‪ ۵۰‬كلاس از امكانات ويژه اسكان برخوردار خواهند بود.

"طهماسب خدابخش" رييس اداره مخابرات شهرستان آستارا نيز گفت: شبكه‌هاي تلفن همراه در آستارا با استفاده از فناوري‌هاي نوين به مسافران امكان مكان‌يابي دقيق نقاط شهر را در تلفن‌هاي همراهشان خواهند داد.

همچنين اداره بازرگاني نيز از در نظر گرفتن يك مكان رايگان براي برپايي نمايشگاه‌هاي نوروزي فروش كالا خبر داد.

جمعيت هلال احمر آستارا نيز دو چادر ويژه را براي ايجادايستگاه راهنمايي مسافران داير خواهد كرد.

نيروهاي اداره بهداشت آستارا در طول تعطيلات نوروز آينده گروه‌هاي ويژه نظارت بر اماكن عمومي مانند رستوران‌ها، مهمانسراها و نانوايي‌ها را ايجاد خواهند كرد.

فرماندار شهرستان آستارا در اين نشست گفت: آستارا بايد از نظر گردشگري با نگاه ويژه‌اي نگريسته شود، زيرا حفظ و ايجاد تعادل بين تمام جوانب گردشگري طبيعي و تجارتي آن نيازمند دقت خاص است.

"مرتضي طالبي" گفت: امسال تسهيلات نوروزي بايد بهتر از سالهاي گذشته انجام گيرد، تارضايت‌مندي و آسايش مسافران فراهم شود.

وي افزود: استقبال از حدود يك ميليون نفر گردشگر نيازمندمديريتي شايسته و با برنامه‌ريزي مناسب مي‌باشد زيرا هر گردشگر راضي از تسهيلات ارائه شده، دعوت‌كننده تعدادي بيشتر از گردشگران خواهد بود


**********************************************************************

تلاش پليس هرمزگان و آزادي گروگان ‪ ۱۳‬ساله/ آرامش به مردم بازگشت

بيست و هفتم بهمن ماه سالجاري در ساعات اوليه صبح خبري به سرعت در شهر بندرعباس پخش شد و مردم را با نگراني مواجه كرد.

همه جا صحبت از ربوده‌شدن يك نوجوان توسط گروهي ازآدم ربايان در يكي از محلات مركزي شهر بندرعباس بود.

هرچند درسه‌ماه‌اخير اين تنها مورد گروگانگيري گزارش شده در شهر بندرعباس بود اما طولاني شدن ماجرا روزبه روز بازار شايعات و به قول معروف يك كلاغ چهل كلاغ‌هاي مردم را داغ تر مي‌كرد و حتي موضوع به گونه‌اي ديگر شد كه مثلا مي‌گفتند يك گروه از دختران در شهر دزديده شده‌اند.

سرانجام اين انتظار تلخ به پايان رسيد و خبرنگاران يكشنبه پنجم اسفند، يعني حدود ‪ ۹‬روز پس از آغاز اين ماجرا ازآزادي محمدرضا، نوجوان ‪ ۱۳‬ساله، باخبر و براي شنيدن مشروح ماجرا به اتاق رييس پليس استان دعوت شدند. خبرنگاران در حالي كه كمتر از ‪ ۱۰‬ساعت از پايان ماجراگذشته‌بود، در مركز پليس و در برابر خود پليس، متهمان، نوجوان آزادشده وخانواده وي و مقامات قضايي را ديدند كه همگي جمع‌شده‌بودند و بدين ترتيب انگيزه كافي براي نوشتن يك ماجرا به روايت‌هاي گوناگون فراهم شد.

روايت اول از فرمانده انتظامي هرمزگان: به كارخوداطمينان داريم سردارمنصوردشتي فرمانده انتظامي هرمزگان اينگونه سخن آغاز كرد:در اولين ساعات بيست و هفتم بهمن ماه سالجاري گزارشي مبني بر ربوده شدن نوجواني به مركز پليس اين استان رسيد كه‌بلافاصله اقدامات لازم بامسدود كردن گلوگاه‌هاي شهر بندرعباس و پس از آن مبادي ورودي و خروجي هرمزگان آغاز شد. هرچند در اولين ساعات،‪ ۷۵‬نقطه اين استان مسدود شد اما تلاش‌ها و تحقيقات به نتيجه خاصي نرسيد.

با وجود آنكه متهمان كه بعدها مشخص شد هيچ يك حرفه‌اي نبودند اما در مدت هشت روز كه نوجوان را در اختيار داشتند سعي كردند با اقدامات مختلفي خود را حرفه‌اي نشان دهند و ماموران را از مسير اصلي گمراه كنند.

سردار دشتي ادامه داد:به عنوان مثال آدم ربايان كه بين ‪ ۲۴‬تا‪ ۲۹‬سال سن دارند وانمود مي‌كردند هر روزازيكي از شهرهاي استان هرمزگان يا حتي شهرهاي استان‌هاي همسايه‌تماس مي‌گيرند اين درحالي بود كه درتمام اين مدت به همراه گروگان خود در شهر بندرعباس بودند.

وي درباره انگيزه آدم‌ربايان گفت:اين افراد با استفاده از يك دستگاه خودرو اين نوجوان را ربودند و به يك منزل مسكوني منتقل كردند و در قبال آزادي وي ‪ ۱۲۰‬ميليون تومان پول آن هم به صورت دلار از خانواده‌اش مطالبه كردند.

وي ادامه‌داد:درحالي كه خانواده نوجوان به گروگان گرفته‌شده‌طبق آموزش‌هاي پليسي به شكل‌هاي مختلف آدم‌ربايان را سرگرم كردند و در واقع زمان را از آنها مي‌خريدند پليس نيز اقدامات تخصصي خود را دنبال مي‌كرد تا سرانجام رد پاي متهمين در يكي از محلات شهر بندرعباس بدست آمد.

باهمكاري خوب مردم درتحقيقات محلي، ظن مامورين به يقين تبديل شد و بدين ترتيب پس از هماهنگي‌هاي قضايي و دستور اماني، بازپرس ويژه جرايم جنايي دادسراي بندرعباس،يكي از متهورانه‌ترين عمليات‌هاي پليس باحمله به محلي كه سه گروگانگير و نوجوان ربوده شده درآن به سر مي‌بردند در ساعت ‪ ۱/۵‬بامداد يكشنبه پنجم اسفندماه ‪ ۸۶‬آغاز شد.

حمله چنان غافلگيرانه بود كه فرصت هر عكس‌العملي از آدم‌ربايان گرفته‌شد و بابي‌نتيجه ماندن اقداماتشان براي مقابله‌يافرار، خود را در محاصره ماموران آگاهي استان هرمزگان ديدند.

روايت دوم،نوجوان ربوده شده:آدمي را كه حرمت نان ونمك شكسته نمي‌بخشم محمدرضاي ‪۱۳‬ساله كه دانش‌آموز سال دوم راهنمايي است گفت:ساعت هفت صبح در مسير مدرسه بودم كه يك خودرو زانتياي سفيد مقابلم ترمزكرد و با نشان دادن كاغذي از من آدرس پرسيد.درست نمي‌دانم چگونه ولي فهميدم اينها قصد دزديدن من را دارند و به همين خاطر سعي كردم بلافاصله فرار كنم كه يك نفر از در عقب ماشين پياده شد و من را بزور سوار خودرو كرد.

همان‌اول كار كلاه زمستاني را كه به‌سر داشتم روي صورتم كشيدند وسرم را به پايين صندلي فشار دادند بعد هم مرا تهديد كردند كه اگر گريه كنم گوشم را مي‌برند و براي خانواده‌ام مي‌فرستند.

از او مي‌پرسم: آدم‌رباها را مي‌شناختي؟پاسخ مي‌دهد برخي چهره‌ها برايم آشنا بود كه بعدا فهميدم يكي ازآنها شوهر زني است كه دختر يكي از دوستان صميمي مادرم بود و به خانه ما رفت و آمد مي‌كرد.

هرچند همه اين افراد كار زشتي را مرتكب شده‌اند اما اين زن را كه نان و نمك خانه ما را خورده و با دادن اطلاعات به شوهرش با آنها همدست شده‌بود را هيچوقت نمي‌توانم ببخشم.

روايت سوم،يكي از آدم‌ربايان:فرياد ياقمربني هاشم پشتمان را لرزاند هرچند در اولين مراحل بازجويي سه مرد كه عامل اصلي آدم ربايي هستند سعي مي‌كنند مسئوليت اين جرم رابا هم بپذيرند اما يكي از آنها كه از بقيه خوش سرو زبان‌دار تر است و به‌نظر مي‌رسد مغز متفكر گروه باشد گفت: پس از دزديدن نوجوان او را به‌خانه‌اي كه‌آماده‌كرده‌بوديم‌آورديم و اوبه محض ورود گفت:ياقمر بني‌هاشم و در آن لحظه همه ما پشتمان لرزيد و فهميديم چه اشتباهي كرده‌ايم اما انگار قدرت تصميم‌گيري صحيح از ما گرفته شده بود.

اين جوان ‪ ۲۴‬ساله كه به قول خودش تازه ليسانسش را گرفته و تا قبل ازاين ماجرا در بازار ماهي‌فروش‌ها كار مي‌كرده،همه چيز را حاصل يك اشتباه و تصميم نابخردانه مي‌داند كه منشاء آن را بدرستي نمي‌شناسد،هرچند براي خبرنگاراني كه در تصويرهاي گرفته‌شده ازمنزل متهمان،آلات استعمال موادمخدر را ديده‌اند اين وضعيت چندان هم ناشناخته نيست.

اين جوان در عين حال‌ازاينكه به همراه همدستانش دستگيرشده اظهار خوشحالي كرد و گفت: هرچند بر اثر يك ندانم كاري جواني‌مان برباد رفته است اما اگر دستگيرنمي شديم چه بساكه دستمان به خون هم آلوده مي‌شد و مرتكب قتل هم مي‌شديم و از اين جهت از دستگيري خود خوشحال هستم.

وي درباره نقش همسر خود كه دراين ماجرا همدستش بوده گفت:همسرم‌از مدت ها قبل بااين خانواده آشنايي داشت و اطلاعاتمان درباره وضعيت مالي آنها را نيز از او شنيده بوديم.

اين زن دراين مدت وظيفه تهيه غذا رابر عهده داشته و با حفظ ارتباط خود بااين خانواده،روند هر روزه و وضعيت خانواده پس ازاين آدم ربايي را نيز براي آدم‌ربايان تعريف مي‌كرده‌است.

روايت چهارم،دادستان بندرعباس:مرتكبين به حداكثر مجازات مي‌رسند دادستان بندرعباس نيز كه در اين نشست حضور داشت پس از انتقاد از شايعه پردازي‌هايي كه دراين مدت شده و داستانسرايي‌هاي عجيب برخي از مردم مانند ربوده شدن گروهي از دختران گفت:طبق ماده‪ ۶۲۱‬قانون مجازات اسلامي بين پنج تا ‪ ۱۵‬سال زندان به عنوان مجازات آدم ربايي درنظر گرفته شده است.

علي عليا ادامه داد:چون اين گروه براي اقدام خوداز وسيله نقليه استفاده كرده‌اند و شخص ربوده‌شده نيز هنوز به سن بلوغ نرسيده بوده اين افراد به حداكثر مجازات محكوم مي‌شوند.

روايت پنجم،پدرمحمدرضا:از پليس و دستگاه قضايي تشكر مي‌كنم
پدر محمدرضا نيز كه از كسبه شهر بندرعباس است گفت: از اولين ساعات اين ماجرا هرچند لحظات سختي راطي كرديم اما با اطمينان كامل، كار را بدست پليس سپرديم و ازنتيجه كار بسيار خوشحالم و نمي‌دانم چگونه مي‌توانم از زحمات اين عزيزان تشكر كنم.

روايت آخر: آرامش به شهر باز مي‌گردد


بالاخره پس از ‪ ۹‬روز براي همه به جز آدم ربايان ماجرا ختم به خير شد و اقتدار و توانمندي پليس به همراه تعامل خوب دستگاه قضايي يكبار ديگرآرامش را به ذهن نگران مردم باز گرداند و بدين ترتيب يكي از نعمت‌هاي مورد تاكيد قرآن كريم يعني امنيت بر شهروندان ارزاني شد و دست مريزاد و خسته نباشيد صميمانه‌اي نيز به همراه اجر اخروي بدرقه راه حافظان امنيت شد


******************************************************************رييس اتحاديه صادركنندگان فرآورده‌هاي نفتي: بخش خصوصي آماده واردات بنزين است

رييس هيات مديره اتحاديه صادركنندگان فرآورده‌هاي نفتي از تصميم دولت براي عرضه بنزين آزاد استقبال كرد و گفت: بخش خصوصي براي واردات بنزين آماده است.


"سيدحميد حسيني" روز يكشنبه در جمع خبرنگاران افزود: بخش خصوصي براي ورود به حوزه واردات بنزين آماده است لذا درخواست كتبي خود را به ستاد تبصره ‪ ۱۳‬و شركت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ارايه خواهد داد.

وي، ورود بخش خصوصي در حوزه واردات بنزين را در راستاي كمك به دولت عنوان كرد و گفت: بخش خصوصي و دولت مي‌توانند كار مشتركي را براي حل مشكل بنزين شروع كنند، زيرا اين بخش مي‌تواند بنزين را وارد كند و سپس تحويل دولت دهد.

حسيني افزود: در شرايط كنوني چون مردم به قيمت‌هاي يارانه‌اي عادت كرده‌اند، دولت نمي‌تواند بنزين را با قيمت بين‌المللي عرضه كند.

رييس هيات مديره اتحاديه صادركنندگان فرآورده‌هاي نفتي سپس تصريح كرد:
بخش خصوصي در حال حاضر تنها قادر به واردات بنزين است، ضمن اينكه فراهم كردن زيرساختها براي حضور بخش خصوصي در عرضه بنزين آزاد، به دو سال زمان نياز دارد.

حسيني ادامه داد: اگر دولت براي ورود بخش خصوصي در حوزه واردات بنزين، به جمع بندي برسد، وزارت نفت نيز به طور قطع با اين موضوع موافقت خواهد كرد.

وي، همچنين با اشاره به تشكيل بورس محصولات پتروشيمي، آن را گامي مثبت توصيف كرد و اظهار داشت: اين حركت زمينه‌ساز نزديك شدن قيمت داخلي و صادراتي است و با ادامه اين روند توجيه اقتصادي سرمايه‌گذاري در اين بخش افزايش خواهد يافت.

حسيني تصريح كرد: درحال حاضر بورس فرآورده‌هاي نفتي و پتروشيمي راه- اندازي شده است كه نبايد اين موضوع با بورس نفت اشتباه شود.

وي اظهار داشت: اتحاديه صادركنندگان فرآورده‌هاي نفتي در خصوص بورس نفت بحث دارد و معتقد است شركت مادر بورس نبايد بيش از ‪ ۲/۵‬درصد در بورس سهم داشته باشد.

حسيني با بيان اينكه دولت بايد به دنبال شفاف‌سازي و خصوصي‌سازي باشد، اظهار اميدواري كرد: بورس نفت در يك سال آينده راه‌اندازي شود.

وي در ادامه طرح پيشنهاد تشكيل بانك نفت را جدي دانست و گفت: اين بانك با هدف حمايت از ورود بخش خصوصي به منظور سرمايه‌گذاري در حوزه نفت و پتروشيمي تشكيل خواهد شد و در صورت نهايي شدن به عنوان مكمل براي خصوصي سازي عمل خواهد كرد.

رييس هيات مديره اتحاديه صادركنندگان مواد نفتي در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص عرضه قير در بورس، گفت: در حال حاضر قيمت قير سه برابر شده اما اين اقدام دولت بسيار شجاعانه است و باعث ساماندهي مصرف اين فرآورده مي‌شود.

به گفته وي، در ‪ ۹‬ماه گذشته ‪ ۵۸۰‬هزار تن قير از كشور صادر شده است كه در ماه آذر نه تنها افزايشي در صادرات قير صورت نگرفته بلكه صادرات اين فرآورده با كاهش پنج هزار تني روبرو بوده است.


*************************************************************

ببخشید سرتون رو درد اوردم


موفق باشید

_________________
فقط تو فرشته ی منی!

http://ahvazmount.blogfa.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت


عضو شده در: 17 دی 1384
پست: 6095
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 3245
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 18 اسفند 1386 - 05:05    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

تاپیک خوبیه
درود
فکر کنم اگه خبرهای مختصر تر در این تاپیک قرار داده بشه جالبتر میشه
باز هم ممنون از محمد عزیز دسته گل

_________________

آخرين پستهاي انجمن
<< قوانين و شرايط استفاده از انجمنها >>
<< لطفا سعي کنيد به انجمنهاي مشابه اينجا نريد >>
<< روش ديدن نامه هاي جديد >>
<< کد آخرين ارسالهاي انجمنهاي تخصصي سايت سجاد >>

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت


عضو شده در: 17 دی 1384
پست: 6095
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 3245
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 18 اسفند 1386 - 05:07    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

تاپیک خوبیه
درود
فکر کنم اگه خبرهای مختصر تر در این تاپیک قرار داده بشه جالبتر میشه
باز هم ممنون از محمد عزیز دسته گل

_________________

آخرين پستهاي انجمن
<< قوانين و شرايط استفاده از انجمنها >>
<< لطفا سعي کنيد به انجمنهاي مشابه اينجا نريد >>
<< روش ديدن نامه هاي جديد >>
<< کد آخرين ارسالهاي انجمنهاي تخصصي سايت سجاد >>

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.32 ثانیه